Egzamin - Patomorfologia

Regulamin

 

Katedra i Zakład Patomorfologii WNM w Zabrzu

Kierownik: prof. dr. hab. n. med. Bogna Drozdzowska

 

 

REGULAMIN EGZAMINU

z przedmiotu PATOMORFOLOGIA

kierunek LEKARSKO-DENTYSTYCZNY

 

rok akademicki 2021/2022
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

 

  1. Egzamin z przedmiotu PATOMORFOLOGIA składa się z egzaminu praktycznego i egzaminu teoretycznego weryfikujących osiągnięte przez studenta efekty uczenia się w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych, zgodne z modułem kształcenia z egzaminowanego przedmiotu a zawarte w treści wykładów, seminariów, ćwiczeń oraz zalecanej literatury. Ponadto, podczas egzaminu praktycznego oceniane są wybrane umiejętności studenta w zakresie podstaw kompetencji miękkich.

  2. Oba egzaminy, praktyczny i teoretyczny, odbywają się stacjonarnie. O miejscu przeprowadzania egzaminów zostaje poinformowany co najmniej 2 dni wcześniej starosta grupy/starosta roku.

  3. Zastrzega się możliwość zmiany formy przeprowadzania egzaminu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i wytycznych ministerialnych oraz Rozporządzeń i Komunikatów JM Rektora SUM w brzmieniu obowiązującym na czas przeprowadzania egzaminów.

  4. Terminy obu egzaminów (praktycznego i teoretycznego) ustalane są przez Kierownika Katedry i Zakładu Patomorfologii WNM w Zabrzu w porozumieniu ze starostą roku.

  5. Nie dopuszcza się przeprowadzenia egzaminu/zaliczenia w terminie zerowym.

  6. W ciągu jednego dnia student może przystępować do egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

  7. Warunkiem dopuszczenia studenta do zdawania egzaminu jest uzyskanie zaliczenia z przedmiotu, którego egzamin dotyczy.

  8. Podejście do egzaminu przy braku zaliczenia z przedmiotu jest równoznaczne z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu.

  9. Wnoszenie urządzeń elektronicznych, kontaktowanie się z innymi osobami, korzystanie z innych form niedozwolonej pomocy w trakcie egzaminu stanowi podstawę przerwania egzaminu i skutkuje otrzymaniem oceny niedostatecznej.

  10. Ocena z egzaminu praktycznego jest wpisana do karty ćwiczeniowej studenta.

  11. Egzamin teoretyczny jest egzaminem testowym składającym się z 50 pytań.

  12. Ocena końcowa egzaminu z przedmiotu obliczana jest z ocen cząstkowych uzyskanych z egzaminu praktycznego i egzaminu teoretycznego. Wkład procentowy części praktycznej w ocenę końcową wynosi 10%.

  13. Uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu jest możliwe jedynie w przypadku zdania egzaminu praktycznego i teoretycznego.